26 июн. 2012 г.

"Зелений" тариф в Україні необхідно диференціювати - експерт

"Зелений" тариф необхідно диференціювати в залежності від регіону розміщення об’єктів відновлюваної енергетики. Таку думку сьогодні в ході прес-конференції висловив директор з розвитку компанії "Рентехно" Дмитро Лукомський.

За його словами, в Україні не тільки в Криму можливо будувати сонячні електростанції. Для прикладу він навів Київську область, де існують доволі сучасні електромережі, які будувались під Чорнобильську атомну електростанцію і які можна використати для підключення об’єктів до загальної мережі.

"Потенціал є, мережі є. Хоча потенціал Київської області менший, ніж в Криму, Херсонській та Одеській областях, але він гірше лише на 15%. І це при тому, що 90% території Німеччини має ще менший потенціал", – зазначає експерт.

Дмитро Лукомський переконаний, що відновлювану енергетику необхідно стимулювати.

"Розвиваючи галузь обдумано, наш потенціал буде ще вищим, ніж зараз закладається в Енергетичній Стратегії", – сказав він.

Нагадаємо, "зелені" тарифи визначаються за формулою, в якій для кожного суб’єкта визначено коефіцієнт, розміри якого залежать від типу альтернативного джерела електроенергії і характеристик енергогенеруючого обладнання. Тарифи коригуються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) в залежності від курсу гривні до євро на дату їх розрахунку на наступний місяць.

Як повідомлялось, станом на червень ставки "зелених" тарифів збережено. Зокрема, тариф на електроенергію, що виробляється на вітроустановках, збережено на рівні 122,77 коп. за кВт/год., електростанціями на біопаливі – 134,46 коп. за кВт/год., на малих гідроелектростанціях (потужністю до 10 МВт) – 84,18 коп. за кВт/год., на сонячну енергію, що виробляється установками, розташованими на землі, – 505,09 коп. за кВт/год., на дахах і фасадах будівель – 463 коп. за кВт/год.

Ірина Петренко, "Українська енергетика"

Комментариев нет: