20 янв. 2012 г.

Французька BETEN інсталює трекінгову геліоелектростанцію на Херсонщині

ТОВ «Ново Енерджі», що входить до групи компаній Beten Ingenierie (Франція), планує інсталювати в Херсонській області трекінгову геліоелектростанцію потужністю від 8 до 12 МВт.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Херсонської обласної державної адміністрації.

Згідно з повідомленням, плани будівництва станції обговорювалися в ході зустрічі голови Херсонської ОДА та президента BETEN International Жана Роша.

Для розвитку проекту BETEN International уже створила окрему юридичну особу - ТОВ «НОВО Енержі». Це новостворене підприємство вступає в партнерські відносини з французькою компанією «ФОНРОШ», провідним європейським виробником трекінгових сонячних систем. В Україні на сьогоднішній день подібних проектів не існує.

За інформацією ОДА, вартість проекту оцінюється в 15 млн. євро.

У прес-службі не уточнили, в якому районі області буде інстальована станція, а також терміни реалізації проекту.

За даними Херсонської ОДА, група Beten Ingenierie планує до 2020 року реалізувати у Херсонській області проекти з будівництва вітряних парків сумарною встановленою потужністю 150 МВт, а також геліоелектростанцій потужністю 50 МВт. Об`єкти планується розміщувати в Новотроїцькому та Іванівському районах області. Проекти оцінюються в 4 млрд. грн.

Микола Костяк запевнив французьких партнерів у сприянні обласної влади у вирішенні всіх адміністративних питань. Микола Костяк взяв на себе зобов’язання зламати стереотип про нездоланну бюрократичну машину в Україні: «Херсонщина стане прикладом взаємодії управлінців та інвесторів. Ми покажемо чого можна досягти, якщо апарат влади працює ефективно і не створює додаткових бюрократичних перепон, про які ходять легенди по всьому світу» - сказав Микола Костяк.

Довідка УНІАН. Технологія трекінгові систем є на сьогоднішній день найбільш ефективною в галузі сонячної енергетики, оскільки дозволяє встановлювати сонячні панелі на рухому основу. Сонячний модуль «стежить» за траєкторією сонця залежно від часу доби та пори року, що максимізує виробництво сонячної електроенергії. Сонячні трекери є дорогою технологією, проте їх використання дозволяє отримати великий прибуток з проекту за рахунок максимального збільшення генерації електроенергії.

2 комментария:

Александр комментирует...

Дмитрий, а на сколько трекеры эффективны? Сколько в % соотношении дают увеличения выработки. Есть ли вообще смысл с ними связываться? Есть какие нибудь данные по эксплуатации?

Dmitry комментирует...

Трекеры эффективны, но для Украины на практике еще никто не проверял на сколько именно. Но они и дороже. Приблизительно при увеличении эффективности на 20-25% стоимость проекта увеличивается на 15%. Но это очень приблизительные цифры. Главное другое - при использовании трекеров в 2,5 раза увеличивается необходимая площадь участка, резко возрастает собственное потребление электроэнергии, а также появляется необходимость обслуживания системы в период, когда температура переходит через ноль градусов Цельсия. Поэтому до практического исследования эффективности трекеров (а оно планируется) о их широком применении в Украине говорить рано.