31 мая 2011 г.

Какие правильные слова!

Україна повинна оптимізувати „зелений” тариф, скасувавши т.зв. правило „місцевої складової”. Про це заявив заявив голова Представництва ЄБРР в Україні Андре Куусвек під час Другого Європейсько-Українського Енергетичного Дня, що відкрився сьогодні у Києві.

„Можна довго говорити про перспективи України, але давайте поглянемо на факти”, - сказав банкір. Економіка України в 2,5 рахів енергоінтенсивніша, ніж в інших країнах Європи. З огляду на цей факт, Куусвек назвав 3 головних пріоритети ЄБРР в українській енергетиці:
- розробка методології тарифів, яка б забезпечила їх економічно обгрунтований рівень;
- реформування оптового ринку електроенергії;
- розвиток альтернативних джерел енергії.

Він нагадав, що банк як найбільший інвестиційний партнер України фінансує інфраструктурні проекти з підвищення пропускної спроможності енергосистем та проекти відновлюваної енергетики (зокрема, в приватному секторі через програму USELF).

Пан Куусвек відначив позитивний ефект від запровадження „зелених” тарифів у 2009 році. Проте, на його переконання, система заохочення відновлюваної енергетики повинна стати дієвою платформою, яка б заохочувала інвестиції. При цьому, іноземні інвестори повинні мати рівні умови доступу на ринок та підключення до мереж нарівні з вітчизняними компаніями. „В цьому контексті необхідно скасувати так зване правило „місцевої складової”, яке є дискримінаційним”.

Джерело

Комментариев нет: