7 янв. 2011 г.

Ще одна сонячна електростанція отримала "зелений" тариф в Україні

"Фотогальваніка – один із ключових енергоносіїв майбутнього" - на цьому акцентував увагу голова облдержадміністрації Микола Джига під час введення в експлуатацію фотоелектричної електростанції, встановленої на Гніванському шино-ремонтному заводі у Тиврівському районі. Голова облдержадміністрації перерізав урочисту стрічку до запуску в експлуатацію новітньої, експериментальної фото-гальванічної електростанції. Даний проект запроваджує ТОВ «Вінницяенергосервіс». Загальна потужність сонячної електростанції 35 кВт. Вона складається з 350 сонячних PV-модулів. Ціла батарея змонтована на даху виробничого приміщення заводу. Загальна вартість проекту становить 1 млн. 150 тис. грн.


Представники ТОВ «Вінницяенергосервіс» ознайомили Миколу Джигу з умовами роботи комплексу та відзначили головні переваги такого проекту. До того ж рішенням НКРЕ ТОВ «Вінницяенергосервіс» отримало ліцензію на виробництво електроенергії та прийнято в члени Енергоринку України. А це нові можливості та вихід на потужних інвесторів з економічновигідними проектами. Цього ж дня на засіданні НКРЕ у Києві заплановано розгляд питання про надання ТОВ права виробляти електроенергію по «зеленому тарифу». «Зелений тариф» на електроенергію, яка виробляється цією електростанцією становить приблизно 5,20 грн./кВт.г. з ПДВ. Сама електростанція актуальна навіть за хмарної погоди, оскільки при таких умовах працює на 15% потужності, і ніколи не буває у простої.

«Даний проект не лише забезпечує додаткові надходження до бюджету, але й дає можливість при потребі забезпечити електроенергією 20 будинків. Плюс сьогодні широке використання регенеративних носіїв енергії та безпечних для довкілля енергетичних технологій є суттєвим внеском до стабільного розвитку як нашої держави в цілому, так і благополуччя вінничан» - підкреслив Микола Джига.

Для довідки: Кожен модуль електростанції має площу приблизно 1,5 квадратних м, і вагу до 8 кг з пристроєм видачі енергії. Потужність модуля 100 W, напругу - 100 V. Напруга в точці приєднання до електромережі ВАТ «АК Вінницяобленерго» - 0,4 кВ. Вартість одного модуля - 1500 грн., термін придатності – 30 років. Модулі виробляються за японською технологією. Застосовані австрійскі інвертори, щопоказують параметри виробленої електроенергії, а також усереднену кількість в кілограмах економії шкідливих викидів в атмосферу від виробництва елетроенергії сонячною батареєю, замість виробництва такої ж кількості електроенергії на тепловій електростанції.

7 комментариев:

zub комментирует...

Уважаемы Дмитрий Васильевич,большая просьба,подскажите пожалуйста,где можно приобрести модули описанные в статье по цене:
Вартість одного модуля - 1500 грн
Потужність модуля 100 W
1500:100=15
15:(8=1$)=1,875$ за 1Вт
и с терміном придатності – 30 років

Dmitry комментирует...

Да много есть вариантов. Попробуйте поискать через Гугл или обратитесь в Рентехно.

zub комментирует...

ООО «Рентехно»
ПРАЙС-ЛИСТ
Кристаллические кремниевые фотоэлектрические модули
18.11.2010 г.

Самый дешёвый:
JS solar 200Вт - 3.05$ за 1Вт

Dmitry комментирует...

Все правильно, в прайсе речь идет о кристаллических панелях, а в заметке - о тонкопленочных. По ним нужно общаться отдельно.

zub комментирует...

А,что бывают тонкоплёночные со сроком годности 30 лет?!!!

Dmitry комментирует...

Хороший вопрос :)

zub комментирует...

Тут эвно какая-то нестыкуха!