1 сент. 2010 г.

Українці збудують сонячні електростанції в Італії

Одразу в двох італійських містах, Вітербо та Мессіні, будуть встановлені дві великі сонячні електростанції українського заводу «Квазар».

Потужність станції у Вітербо (місто розташоване у 100 км від Рима) становитиме 2,4 МВт. На території 5 га буде встановлено близько 13 тис. фотоелектричних модулів українського виробника ПАТ «Квазар». Загальна вартість проекту – € 7 млн, термін його реалізації – кінець жовтня 2010 р. Проект електростанції у Вітербо здійснюється в рамках загальної стратегії Італії, спрямованої на посилення енергонезалежності країни.

Другий проект італійців, що реалізується за участю українських інвесторів, поступається першому потужністю, проте куди складніший у реалізації. Фотоелектричні модулі будуть встановлені на дахах теплиць у м. Мессіна Сицилійського регіону. Вартість проекту становить близько € 7-7,5 млн.

Унікальність проекту полягає не лише в місцерозташуванні сонячних модулів. Фахівці «Квазар» запропонували італійським партнерам ефективне вирішення проблеми автономного енергозабезпечення з урахуванням побажань місцевих аграріїв. Окрім виробництва та накопичення енергії, модулі захищатимуть сільськогосподарські культури від пекучого сонця. Крім того, власники теплиць отримають додатковий прибуток: згідно з італійським законодавством, власники фотоелектростанцій, що встановлюють їх на придатних для використання в сільському господарстві територіях, скидають електроенергію в мережі за вищим «зеленим тарифом».

Утім, проектами в Італії діяльність українського підприємства не вичерпується. До кінця року компанія планує реалізувати проекти з установки фотоелектричних станцій загальною потужністю 15-18 МВт.

Джерело

1 комментарий:

Dime комментирует...

http://solid-phycisc.ru рассказывает подробнее об этом