9 июл. 2010 г.

ЄС може отримувати всю енергію з відновлюваних джерел

Європейський союз міг би отримати 92% своєї енергії з поновлюваних джерел, таких як вітрова та сонячна енергія до 2050 року при скороченні викидів вуглекислого газу на 95% в порівнянні з 1990 роком, говориться в доповіді Greenpeace International та European Renewable Energy Council під назвою “Greenpeace EU Energy [R]evolution Scenario 2050”.

Додаткові €2 трильйони (£1.7 ) інвестицій будуть необхідні до середини цього століття, але це може бути легко переважене €2.65 трильйонами економії витрат на паливо, стверджує "Грінпіс інтернешнл" та Європейська рада з поновлюваних джерел енергії.

У доповіді «Енергетична (R)еволюція: на шляху до постачань повністю відновлюваної енергії в ЄС», стверджується, що суміш існуючих технологій, а також широке впровадження електромобілів і ініціатив зі скорочення попиту зробить можливими різкі зміни енергетичних потреб без величезного зниження якості життя.

Хоча початкові витрати будуть значними, автори стверджують, що нинішня модель виробництва та споживання енергії не гарантує безпечного, стійкого і за прийнятними цінами постачання в майбутньому.

"Це дослідження показує, що інвестиції в «зелену» енергію будуть підштовхувати вгору вартість електроенергії в короткостроковій і середньостроковій перспективі. Але це заощадить трильйони євро у витратах на паливо тільки до 2030 року і являє собою безпосередню інвестицію в робочі місця та енергетичну безпеку", говорить "Грінпіс" , вказуючи на те, що його розрахунки засновані на роботі відділу систем аналізу та оцінки технологій Німецького аерокосмічного центру в Штутгарті.

Доповідь отримала підтримку Німеччини, Федеральне агентство з навколишнього середовища якої заявило, що може отримати всю свою електроенергію з поновлюваних джерел до 2050 року. Країна вже отримує 16% електроенергії за допомогою вітру, сонячної енергії та інших поновлюваних джерел – рівень в три 3 рази вищий ніж 15 років тому.

"Повний перехід на поновлювані джерела енергії до 2050 року можливий з технічної та екологічної точок зору", сказав Йохен Фласбарт, президент Федерального агентства з навколишнього середовища. "Це дуже реалістична мета на основі технології, яка вже існує ".

"Грінпіс" та фахівці галузі відновлюваної енергетики вважають, що ЄС необхідно розробити більш широке бачення для справді сталої енергетичної економіки до 2050 року, якщо він хоче домогтися реального прогресу. Дослідники кажуть, що ЄС повинен зробити мету 20% показника скорочення використання енергії до 2020 року юридичним зобов'язанням і перейти до скорочення на 30%.

Дослідники також закликали уряди європейських країн взяти під свій контроль основні системи передачі електрики, щоб виробники відновлюваної енергії не піддавалися дискримінації. Розвиток шкали на основі складних ІТ-систем, які балансуватимуть попит і пропозицію від різних джерел енергії на всьому континенті є ключовим елементом більш широких планів.

Субсидії та інші заходи підтримки традиційних джерел енергії мають бути припинені, щоб ціни на енергію більш відображали справжні витрати, наполягає "Грінпіс".

"Наприклад сектор ядерної енергетики в Європі як і раніше користується прямими субсидіями, державними гарантіями позик, гарантіями експортних кредитів, підтримкою урядів", аргументує «Грінпіс», доводячи, що ЄС повинен забезпечити більш повне попадання ядерних відходів під дію принципу "забруднювач платить".

В цілому "Грінпіс" і сектор поновлюваних джерел енергії вважають, що до 2050 року можна буде генерувати 97% електроенергії з «зелених» джерел і створити потенційну щорічну економію в розмірі €85 мільярдів.

UA-Energy.org за матеріалами Guardian

Комментариев нет: