24 июн. 2010 г.

Компанія Ахметова інвестує мільярди у нетрадиційну енергетику

У Донецькій області планують реалізувати ряд проектів з використання нетрадиційних джерел енергії. Зокрема, на колегії розглядався проект програми енергоефективності області на 2010-2015 роки. Програмою передбачається збільшення обсягу використання нетрадиційних і альтернативних джерел енергії.

З метою використання потенціалу енергії вітру на території Першотравневого і Володарського районів області ТОВ "Вінд Пауер" ДТЕК передбачається реалізація проектів будівництва вітрових парків сумарною потужністю 700 МВт. Очікувана сума інвестицій складе близько 1 млрд євро.

Програмою передбачається продовження будівництва Новоазовської ВЕС і доведення її потужності до 120 МВт. У реалізації цього проекту планується участь німецької компанії Fehrlander AG, яка є відомим світовим виробником вітроагрегатів.

У області передбачається також збільшення використання енергії сонця. КП "Компанія "Вода Донбасу" планує будівництво сонячної фотоелектричної станції на території АР Крим. Потужність станції - 40 МВт, ККД - не менш як 13,5%. Вартість проекту - 1078 млн грн. Реалізація проекту дасть змогу за рахунок "зеленого" тарифу повністю компенсувати фінансові витрати КП "Компанія "Вода Донбасу" на поточне споживання електроенергії. Очікуваний обсяг виробництва електроенергії становить 47,3 млн кВт/год.

Крім того, передбачається розширення використання сонячних колекторів у бюджетній сфері, що дасть змогу забезпечити гарячою водою лікувальні установи, пологові будинки, дитячі садки та інші установи, які потредують безперебійної її подачі.

Джерело

Комментариев нет: