16 февр. 2010 г.

Солнечная туристическая система Kvazar SHS10 (10Вт)

Нашел на одном из форумов рассказ одного покупателя о своем опыте эксплуатации солнечной портативной системы производства ОАО "Квазар". Далее привожу оригинальный текст (на украинском языке) с несущественными сокращениями:

Без вступу перейду до опису і перших вражень.


Замовляв в інтернет-магазині. Відразу зазначу, що опис відповідав змісту на відміну від китайського зарядного, яке я купував раніше. Списався по icq з консультантом, він мені скинув банківські дані і на наступний день, я перерахував 1395 грн. Доставку домовились провести за мій рахунок (30грн). На наступний день після перерахування грошей, вони "побачили" їх і відправили мені посилку.


У комплекті
1. Дві лампи по 8Вт, 12В Delux,
2. Сонячна панель з автоматикою,
3. Акумулятор Sunlight 12В, 7А з двома виходами під автомобільний штекер,
4. Інструкція на російській мові
5. Сумка під панель і лампи
6. Сумка під акумулятор і різні штекери
7. Різноманітні штекери під різні телефони
8. Штекери для підключення радіо і ін.(6 варіантів)
9. Два запасні запобіжники.

Після того як розпакував, попробував підключити лампу до акумулятора, але нічого не відбулось, вона не засвітилась. Поставив панель на балконі під сонце, яке правда було під хмарами і деколи виглядало. Це було в обід. Ввечері знову попробував підключити лампу до акумулятора і знову нічого. Перевірив тестером, а напруги нема Вияснилось, що перегорів запобіжник на акумуляторі. Замінив запобіжник і лампа засвітилась Поки що два вечори горіла одна лампа, а панель забрав з сонця і відключив від акума (з`явилась підозра, що запобіжник перегорів через перезаряд, якщо таке можливо іншого пояснення не знаходжу). Далі буде, треба час для польових випробувань.

Але деякі зауваження можу внести зараз. Не сподобалось, що інструкція тільки одномовна, російська. Думаю нічого б не сталось, якби потратили ще один аркуш А4 на український варіант


Також зовсім ненадійно виглядає "розетка", що закріплена на акумуляторі. По перше кришка зовсім не тримається і відкривається сама, крім того цікаво, що ця система названа саме "туристична" з ухилом, що її мають використовувати на природі, де всі з`єднання дротів мають бути герметичні.


Ну і саме основне, немає ніякого індикатора заряду Невідомо на скільки той акумулятор заряджений чи заряджається... Треба розробникам продумати той момент. До речі, чи виключається зарядка після повного заряду акума, автоматично?


Оригинал текста можно увидеть здесь.

1 комментарий:

Reismus комментирует...

Печально конечно, что такая хорошая идея, пока настолько непроста в использовании. Выходит для этого нужно разбираться в аккумуляторах и т.д. А ведь хотелось бы просто приобрести что-то настолько удобное и простое, чтобы ощутить не только радость покупки, но и удовольствие от понимания, что вещь удобна в использовании.