17 февр. 2010 г.

Глобальное лидерство и инновации

Рекомендую всем прочитать интересную статью "Глобальное лидерство и инновации" (на укр. языке), которая подготовлена по мотивам выступления основателя компании "Квазар-Микро" Евгения Уткина на открытом мероприятии Innovations. Статья, как и само выступление, - очень интресеная. Особенно знаковым мне показались тезисы Уткина о том, какие сферы являются ключевыми для развития в Украине:

"Сьогодні в України є чотири ключові сфери для розвитку:

• Сільське господарство. 71% всіх запасів європейського чорнозему належить Україні, а потенціал світового експорту зерна складає 15%. Є прості державні рішення - земельна реформа, скасування дотацій і введення інвестицій, які дадуть великий поштовх для розвитку цієї галузі. Головна проблема полягає у тому, що аграрний сектор є найбільш корумпованою галуззю в Україні. З шести мільярдів виділених інвестицій, в галузь реально доходить тільки 20%.

•Транспорт і туризм. У 2009 році Україна зайняла четверте місце серед європейських країн за відвідуваністю туристами. В середньому відвідувач витратив $200 на поїздку в Україну. Тут ховається величезний потенціал

•Хай-тек. Я щиро вірю, що Україна має хороші шанси в цій сфері. Мова іде про сонячну енергетику
(!!! - выделено мной. Д.Л.) і виробництво пілетів. В Житомирській області у нас є завод з виробництва пілетів. З власного досвіду можу сказати, що опалення пілетами є дешевшим ніж газове."


Интересно, Уткин действительно будет начинать новое производство солнечных элементов и батарей или же воспользуется наработками ОАО "Квазар"? Вопрос пока остается открытым.

Комментариев нет: